Exkluzivní sortiment

RŮŽOVÝ OLEJ „TISÍC RŮŽÍ“

Růžový olej „Tisíc růží“

Růžový olej „Tisíc růží“ existuje ve 2 varietách: růžové ze stolisté růže (Rosa damascena, rosa centifolia) a žluté (rosa galica). Jedná se o 100% čistý přírodní růžový olej na nosném základě jojobového oleje. Dododává se v 5ml a 10ml balení s kapátkem.

Růžový olej „Tisíc růží“ - Malá lahvička Růžový olej „Tisíc růží“ - Velká lahvička

RŮŽOVÝ OLEJ „TISÍC RŮŽÍ“

Léčivá síla růže

Je králem esenciálních olejů, tak jako je růže právem nazývaná královnou květin. Je to květina ovládaná bohyní Venuší a oblast, v níž se růžový olej v aromaterapii používá a kde se mu dává přednost před všemi ostatními oleji, je léčba ženského reprodukčního ústrojí.

Řada éterických olejů má afinitu k určitému tělesnému orgánu, takže nepřekvapuje, že růže se svými typicky ženskými vlastnostmi má silné účinky především na dělohu. Pročišťuje, regeneruje a tonizuje a je cenná tam, kde děložní svalovina ztrácí tonus nebo u žen, jež mají sklony ke spontánním potratům - u žen s vážnými gynekologickými problémy. Velmi pomáhá u žen trpících nepravidelnostmi menstruačního cyklu nebo napětím, depresemi či zármutkem.

To jsou oblasti, u nichž je růžový olej nesmírně cenný. Může se používat i k zmírnění nadměrného krvácení. O růži se soudí, že pomáhá početí. Harmonizaci cyklu a hormonálních hladin podporuje ovulaci. A co možná překvapí - zjevně zvyšuje i produkci spermatu u mužů.

Vedle fyzických účinků růžového oleje je velmi významné jeho působení v rovině mentálně-emoční. Je to jemný, ale velmi účinný antidepresivní prostředek a pomáhá zvláště tam, kde jsou emoční problémy spojené s ženskou sexualitou a reprodukčním cyklem. Pomáhá také ženám trpícím poporodními depresemi nebo depresí po rozpadu vztahu, zvláště pokud žena prožívající zármutek a stres potřebuje rychlou pomoc.

Vynikající účinky růžový olej vykazuje také u každé ženy, která si není jistá svou vlastní sexualitou, nebo kdy se její nejistota projevuje jako nedůvěra ve vlastní žádoucnost nebo neochota pohlížet na sebe jako na sexuálně vyzrálou osobu, také v případě anorexie či problémů v již navázaném vztahu.

Růže je odedávna uznávána jako afrodisiakum a starověcí Římané vystýlali manželské lože růžovými okvětními plátky. Proto se růžový olej používá také u žen trpících frigiditou a u mužů stižených impotencí. V oblasti sexuální a reprodukce jsou účinky růže naprsto jedinečné a tento olej bude navzdory své ceně vždy první volbou...

Kromě výše uvedených účinků, pro něž je právem růžový olej ze stolisté damascénské růže široce aplikován v gynekologii, disponuje dalšími jedinečnými schopnostmi. Má silně tonizující účinek na nervový systém a také na žaludek, játra, slezinu a srdce. Znovu tak navrací ztracenou harmonii do stresem, nemocemi a vnějšími ekologickými vlivy sužovaného organismu. Působí jako jeden z mála dostupných přírodních prostředků zcela synergicky.

Královna klášterních zahrad

V mnoha kulturách světa růže představuje jednu z nejobdivovanějších a nejvíce ceněných rostlin. Pro svoji krásu a užitek byla pěstována již ve starověku (Mezopotámie, Egypt, Řecko, Řím), kolébce dnešní ,,vyspělé" civilizace.

Růži velice ctili tzv. španělští Maurové, islámští súfističtí lékaři a léčitelé a všichni ti, kteří významnou měrou ovlivnili kulturu středověké Evropy (Avicenna atd.). Symbol růže pro její vysokou společenskou ceněnost umísťovali významné šlechtické rody do svých erbů. Ne nadarmo se růže stala ,,královnou" kláštěrních zahrad, symbolem osvícených učenců a mnichů (tzv. Rosekruciáni - Bratrstvo růžového kříže). Postupem času v katolických zemích růže slouží jako atribut Panny Marie.

Tehdy se islámské Bulharsko stalo ,,růžovou velmocí" a dodnes je hlavním producentem a distributorem stoprocentně čistého růžového oleje na kosmetickém, farmaceutickém, ale i potravinářském trhu.

V tzv. Orientu - Turecku, Persii a dále až na východ do Indie, kde růže vládne společně s lotosem a je uctívána coby božská květina, podobně i v Tibetu (zde se stala předlohou mnoha posvátných mandal), ale i v poměrně izolovaném a tradicionalistickém Japonsku a Číně je pro svoji atraktivitu vysoce hodnocena.

Harmonizace těla i ducha

Podle starých hermetických textů růžový olej harmonizuje tělo a ducha. Duši pak poskytuje kýžený mír a spočinutí v nebeské blaženosti (nirvána). Léčitelé celého světa vědí o jeho blahodárných účincích na energetický systém člověka (tělo a jeho jemnohmotné obaly nazývané zjednodušené aura). Vzhledem k množství valérů vůní a původu je zejmona astrology uznáván jako ,,olej Venušin", a tudíž po právu užíván k léčbě symptomů nemocí, jimž právě bohyně Afrodite - Venuše vládne.

V těle je orgánem lásky, citu patřícího plně do kompetence Venuše, srdce. Proto se jemné éterické složky růžového oleje používají jako kardiotonikum (příznivě ovlivňují tonus srdečního svalu, odstraňují arytmie zejména psychického původu, uklidňují tzv. bušení srdce v klimakteriu atd.). V oblasti léčitelství představuje čistý éterický růžový olej významný stabilizátor a harmonizátor 4. srdeční čakry (anaháta), energetického centra srdce. Spolu s růženínem, polodrahokamem z nerostné - anorganické říše, představuje nezaměnitelnou pomoc z říše rostlinné - organické.

Hlavními účinnými látkami stoprocentně čistého růžového oleje získaného z výše zmíněných odrůd Rosa Damascena, Rosa Centifolia, Rosa Semiflora, Rosa Gallica, popřípadě Rosa Alba jsou silice složené z terpenických uhlovodíků, citronellol (40-50%), geraniol (20%) linalol, nerol (5-7%), geranylacetát a citral, které se v tak specifické formě nevyskytují u žádně jiné rostliny.

Pro zajímavost a informaci o mimořádnosti tzv. bulharského růžového oleje je třeba uvést, že na jeden gram růžového oleje se při při složité výrobní proceduře spotřebují dva tisíce kvítků, na jeden kilogram tři tuny růžových lístků a na každé kilo převzácné kapaliny padne jeden hektar růžového lánu.

Jistě nyní pochopíte, že poetický a libozvučný název ,,Tisíc růží" v sobě skrývá i pravdivý příběh o jeho velice komplikovaném vzniku...

Nejefektivnější terapeutické praktiky

Čistý éterický růžový olej se používá zejména v aromaterapii (růžové koupele, odpařovadla, aromalampy, potpouri) a reflexní terapii k bodovým (lokálním), ale i systémovým masážím a v kosmetice (koupele, pleťové vody a přípravky, parfémy).

K nejefektivnějším terapeutickým praktikám patří jemné poklepávání a vmasírovávání do pokožky těla zejména při odstraňování těchto poruch:

  • na spánky, doprostřed čela (tzv. třetí oko), pod nos a na vnitřní stranu zápěstí - při nespavosti, přerušovaném spánku, buzení, tzv. nočním děsu u dětí, pro navození lepší kvality spánku (,,růžové sny"), nervozitě, emoční labilitě a stresu, ale i na celkové zklidnění a zlepšení nálady, migrénách, nevolnostech a pro zmírnění bolesti, respektive jejího vnímání. Celkově tak navodí pocit rovnováhy, pohody, klidu a dodá lásku, něhu a naději těžce nemocným. Úlevu od problémů přináší i těhotným ženám.
  • při nanášení parfému - ruce, zápěstí, podpažní jamky, uši, zátylek a krk, vlasy, prsa, podbřišek aj. - při gynekologických onemocněních a poruchách hormonálních, při léčbě sterility, frigidity, impotence partnera, syndromu citové vyhořelosti, jako afrodisiakum a konečně jako jemného neagresivního osbního parfému kombinovatelného pro vyšší účinnost s dalšími aromaoleji a éterickými silicemi (levandule, ylang-ylang, rozmarýn, mošus, patchouli, myrha, olibanum, santal, pomeranč aj.).
  • k provonění spodního a ložního prádla a bytu (i automobilu)

Růže má výrazně dezinfekční a antiseptické účinky, díky nimž byla často ve středověku v době morových epidemií tzv. zobákovými doktory užívána k osobní ochraně.

Přejeme si z celého srdce, aby i vám a vašim blízkým olej ,,TISÍC RŮŽÍ" sloužil ku prospěchu, radosti a lásce a pomohl vám znovuobjevit ztracenou harmonii se sebou samým, druhými lidmi i celým vesmírem. K tomu vám dopomáhej sama bohyně Afrodite (Venuše)!

Edita Marie Svobodová, Josef Kulovaný

(Odborný článek z časopisu Astro 2/2006)

Scan1 Scan2

Originální výkladové karty „PRAGER TAROT“

Pro svoji proslulost vydány německým nakladatelstvím AG Müller již v roce 1980.

Originální výkladové karty „PRAGER TAROT“

Několik slov o takzvaném „Pražském tarotu“

Pro svoji regionální i celosvětovou proslulost vydán nikoliv pražským,ale německým nakladatelstvím AG MÜLLER. Jde o jedny z nejstarších karet středoevropského regionu,podobně jako tzv.Marseilesský tarot. Spojují v sobě hermetický tarotový systém, -tzv.Velkou a Malou arkánu. Vznikly na křižovatce dvou významných kultur, křesťanské a židovské, přímo v lůně středověké Prahy. Proto důsledně ctí a odrážejí principy křesťanské mystiky, židovské Kabaly, ale i alchymie a astrologie. Moderní je jen méně zdobné a od středověké ornamentiky oproštěné výtvarné pojetí. Drží se důsledně symbolické, tedy obsahové roviny karet. Formální rovina je více přizpůsobena modernímu člověku. Za zmínku stojí výtvarně zjednodušené zpracování zadní strany karet. Je zdobné ve své rudolfínsky bílo-zlaté barevné kombinaci, avšak rovněž po vzoru okultní tradice obsahuje úplně vše. Doslova. Jsou zde čtyři živly,-Oheň, Země, Vzduch a Voda, tak jako na kartě ,,Svět' '. A uprostřed Všeho, Kolo osudu s písmeny T,A,R,O, z nichž zasvěcenec snadno složí jednoduchou větu ,,ROTA TARO ORAT TORA ATOR''. Což v překladu znamená asi toto: ,,Kolo Tarotu věstí Zákon Tóry''(židovský zákon-5 knih mojžíšových).

Ať už vyznavači Tarotu, či jeho příznivci a sběratelé, ale například i turisté pátrající po kvalitním suvenýru z Prahy ,,Matky měst'', všichni ocení jeho estetickou kvalitu a budou jej chtít mít ve své sbírce...

Edita Marie Svobodová

P.S.:Výklad s těmito kartami jsem osobně vyzkoušela, Prager tarot dlouhá léta vlastním. Jen pro příznivce ,,Rider White tarotu'' upozorňuji: Pozor na odlišné číslování! Oproti R.W.T., toto je původní, ale chvilku potrvá, než si zvyknete. Bonusem je krásný středověký ,,Kašpárek-Šašek'', který zde supluje kartu ,,Blázen''. Dle hermetické tradice je zde bez čísla.

Výklad s Prager tarotem