Napsali o nás

Josef Kulovaný: kosmický táta několika tisícovek dětí

„Vše co je podle přírody, je hodno úcty.“ (Cicero)

„Vážený pane inženýre, posílám Vám fotografii, na níž je naše krásná dcera Lucie, která měla být podle lékařů zdravotně postižená a na základě Vašich výpočtů a doporučení se narodila zcela zdravá.
Vaše vděčná I.M.“

Toto je znění jednoho z nepřeberného množství děkovných dopisů, které dostává od svých klientů úspěšný léčitel a astrolog Ing. Josef Kulovaný, přední odborník v oboru astrologie početí a přírodní léčby neplodnosti. Veřejnosti je znám též z nesčetných přednášek, seminářů, vystupování v médiích i jako lektor astromedicíny na České univerzitě Nové doby. Jeho přátelé ho nazývají apologetou (přesvědčivým obhájcem) astrologie.

O radu a pomoc se k němu obracejí lidé z celé republiky i ze zahraničí. Spolupracuje s ním řada lékařů, složité případy k němu posílají i špičkoví astrologové a léčitelé, kteří respektují jeho dlouholeté zkušenosti a znají jeho vynikající výsledky. ,,Osobně mám práci lékařů v hluboké úctě, protože sám dobře vím, s jakými problémy se musejí přečasto potýkat, a to nejen ryze odborně, ale i psychologicky''.

Je jakýmsi „kosmickým tátou“ několika tisícovek dětí, kterým pomohl na svět důsledným uplatňováním přirozené podpory početí u tzv. neplodných manželských párů astrologickou metodou ve spojení s přírodní léčbou především na bázi ajurvédy a tradiční čínské medicíny.

Podařilo se mu úspěšně vyřešit řadu i velmi komplikovaných případů.

Kritéria úspěšnosti jsou různá. Jak je to ve vašem případě?

Ke svým největším úspěchům řadím zejména ty případy, kdy lékaři nad možností početí již tzv. zlomili hůl, a přesto se manželé po mém zásahu potomka dočkali, a dále tam,kde varovali budoucí rodiče před početím s tím, že na základě odborných testů by se jednalo o geneticky poškozené jedince. Astrologická metoda totiž i zde umožnila vyloučit nevhodné termíny a ponechat k početí pouze ty, které jsou vhodné pro narození zdravého dítěte. Neplodnost se dnes často léčí tzv. asistovanou reprodukcí (IVF-in vitro fertilizace, tzv. dítě ze zkumavky). I v těchto situacích může pomoci výpočet plodných dnů podle kosmobiologické metody. Šťastné maminky po několika (i sedmi!) nezdařených pokusech pak ve správný termín snadno otěhotněly a donosily zdravé dítě. Převážně ke mně chodí ženy či manželské páry, které mají za sebou řadu let intenzívní, avšak neúspěšné léčby a neúspěšných pokusů metodou IVF, takže každý takový zdárně vyřešený případ je vlastně malým zázrakem a obrovským úspěchem. O některých zdařilých případech lékaři mluvili jako o otěhotnění ,,v nelogickém termínu'', jiné se nerozpakovali označit dokonce za ,,zázrak''.

Co je ve vaší práci nejdůležitější?

Jednoznačně to je zdravotní stránka problému. Astrologický výpočet je sice důležitý, ale sám o sobě vůbec nestačí. Zde se jedná o typický průsečík astrologie a medicíny a jejich nezbytnou součinnost. A ona zdravotní stránka se týká nejenom žen,ale v poslední době mnohem častěji i mužů, takže stále naléhavěji vystupuje do popředí medicínská a léčitelská péče o budoucí rodiče. V astromedicíně jde o správnou diagnozu,volbu a načasování velmi jemných, ale přitom nesmírně účinných přírodních prostředků k dosažen í eventuálního zlepšení plodnosti obou partnerů. Ty nejúčinnější jsou z oboru ajurvédy a tradiční čínské medicíny. Lze je vhodně kombinovat a doplnit s dalšími vhodnými postupy, jakými jsou speciální cvičení, fyzioterapie, homeopatie apod.

Mám četné doložené případy, kdy po mnoha opakovaných neúspěšných pokusech o umělé oplodnění (IVF) po mojí přírodní léčbě a stanovení nejvhodnějšího termínu k početí ženy rychle a bez problémů otěhotněly, často i spontánně, bez nutnosti aplikace IVF, nebo ihned na další pokus o umělé oplodnění.

Zde se pak úspěšně snoubí pokrok moderní lékařské vědy s přírodními léčebnými postupy (propracovaná technika IVF) a určením nejplodnějšího období ženy podle lunární fáze, samozřejmě k nesmírné radosti a prospěchu manželských dvojic, které předtím absolvovaly martyrium složitých procedur, nadějí, očekávání a řady zklamání.

Samozřejmě zajímavé jsou případy, kdy rodiče měli kupříkladu čtyři a pět kluků a přáli si holčičku. Není to tak zcela jednoduchá věc, je tam řada úskalí a nuancí, ale pokud si dotyční udělají čas na trpělivé a podrobné vysvětlení a jsou pak disciplinovaní a důslední,splnění svého přání se dočkají.

Ve většině případů lze termín pro pohlaví dítěte zvolit.Avšak mnohem důležitější je vůbec počít tam,kde se to předtím nedařilo,a porodit zdravé dítě. To považuji ve své práci za zcela prioritní.Raději počítám plodné dny a léčím tam, kde je s početím třeba i letitý problém.

Podělíte se s námi alespoň o jeden zajímavý případ z poslední doby?

Před rokem si manželé přišli pro termín na dceru.Většina termínů plodných dnů však vycházela na kluka, byla tam jen malá skulinka - pouze dva vhodné termíny za celý rok. A oni využili hned ten první - po Mikuláši. S takovými lidmi je radost pracovat.Oni jsou nesmírně disciplinovaní a pečliví (kvůli prvnímu dítěti dokonce s autem zastavili v lese...-astrologův termín byl neúprosný - aby nic nepropásli).

Vychováváte svého následovníka?

Ano. Je jím filozoficky vzdělaná intelektuálka a také léčitelka, která pět let pod mým vedením studovala astrologii. Jí jsem svěřil všechny ,,taje'' a poznatky ze svých mnohaletých zkušeností. Navíc je zrozena ve znamení Štíra, které má k těmto věcem nejblíže, a sama vychovává tři malé děti. Bude určitě stejně úspěšná, ne-li úspěšnější než já. Má k tomu veškeré předpoklady.

Zajímavé je, že tato oblast, která tradičně patří do kompetence znamení Štíra, je také doménou jeho úspěšných zrozenců, kteří se jí věnují. Ve znamení Štíra byla zrozena např. paní L. Mojžíšová, známá svou pomocí neplodným ženám, zrozen ve Štíru je i doktor E. Jonáš.

Jaroslav Kňap

(Odborný článek z časopisu Astro č. 4, rok 2005)


Článek 4

STUDÁNKA ZDRAVÍ U SV.ANNY ANEB APATYKA POD HVĚZDAMI

Svatá Anna je patronkou lečitelů. Podle ní se jmenuje studánka ve Strančicích, kde podle legendy slepý procitl poté, co si v ní umyl oči... Do malé přírodní apatyky, v níž kraluje astroložka a léčitelka Edita Marie Svobodová, nás provázejí libozvučně a přízračně znějící místopisné názvy: Strančice, Březovky, Pod Habrovcem. Třiatřicetiletá sympatická žena je i zkušenou bylinářkou. Kromě všech starostí plynoucích z provozování tohoto půvabého zařízení také lečí a neustále rozšiřuje své astrologické znalosti. Je štastně vdaná. Jako matka tří detí se vzorně stará o rodinu a domácnost. Manžel ji v jejím usilí podporuje. Dokonce někdy tvrdí, že je hrdý na to, že má takovou podivnou a extravagantní manželku. Josef Kulovaný, který se již témeř půlstoletí zabývá astromedicínou a hlavně lečbou neplodnosti, si tuto ženu vybral jako svého nastupce. ,,Z jejího horoskopu jsem poznal silný potenciál budoucí léčitelky, kombinaci spirituality a citlivosti s racionálním vědeckým myšlení."

Co bylo u vás tím hnacím motorem? Co vás přimělo věnovat se léčitelství řekněme na plný uvazek?

K léčení mě nasměrovali v prvopočátku manželé Kabátkovi, kteří se zaměřují mimo jiné na těžká onkologická onemocnění.Počátkem devadesátých let k nim chodil můj tatínek, který měl rakovinu.Částečne je beru jako své učitele, aniž by o tom věděli, protože mi tehdy pomohli hodně vecí vyřešit. Studovala jsem tehdy kultorologii na filozofické fakultě. Tam byla samá antropologie, psychologie, sociologie. Řekněme takový determinismus biologického charakteru. Když člověk začne skutečně léčit, zjistí, že prostor není jen takto zužený. I to byl důvod,proč jsem se rozhodla po čtyřech letech opustit tutu školu. Říkala jsem si, že nemá smysl dále věnovat síly na něco, když za mnou chodili lidé a já potřebovala spíše studovat jiné vědy - dohnat to, co nevím, jako např. astrologii. Tenkrát (před devíti lety) jsem se šla poradit s astrologem Josefem Kulovaným. A on mi odpověděl: ,,Ač velice nerad, musím říci, že vy na to máte. A jestli se mermomocí chcete zabývat léčitelstvím, klidně se tomu věnujte a z té školy zběhněte."

Mohla byste našim čtenářům představit vaši ,,kouzelnou" apatyku?

Dříve za mnou lidé chodili domů. To byla také jedna z velkých motivací, abych pro ně měla důstojné místo, kam je budu moci vzít, kde si odpočinou, pokud si nebudou nic chtít koupit, nemusejí. Snažila jsem se to koncipovat jako místo k odpočinku, nabytí sil, příjemného spočinutí. Co se týče pojetí prostoru, tam to bylo řekněme v rámci feng-shui, od všeho něco. A aby to i barevně odpovídalo energiím, které tady chci mít. Když už je to astroapatyka, aby tu byla zastoupena hlavní božstva, která je potřeba vzít v potaz, jestliže něco chcete, o něco prosíte. Někdy to je tak trochu i magie, když člověk léčí. Je třeba s pokorou poprosit o sílu. Chtěla jsem, aby veškerý sortiment byl na přírodní nesyntetické bázi, ještě energeticky přínosný pro lidi. Jsou zde zastoupeny všechny možné substance bylinného charakteru - elixíry, sušené bylinky, herbalní produkty jako např. ajurvéda, připravky svaté Hildegardy. Za několik let jsem zjistila, že jinak fungují lidé, co mají hodně zdůrazněná vzdušná znamení - jsou velmi citliví na homeopatii, na léky, které mají opravdu jemné informace, totéž vodní znamení. Ohnivá znamení zase snášejí poměrně dobře bylinné tinktury, které jsou spojeny třeba s alkoholem. Lidé s hodně aspektovanými zemskymi prvky mají rádi tuzemsko, vyžadují bylinky, které rostou v našem zeměpisném pásmu. Vzhledem k tomu, že jsme na venkově, může si k nám přijít něco koupit i babička, která má třicet korun v peněžence. Také se zabývám působením drahých kamenů, krystalů, takže i ty tu lze nalézt. Nechybějí zde amulety, různé léčitelské pomůcky, siderická kyvadélka, vonné tyčinky, svíčky, vykuřovadla a v podstatě všechno trošičku i s astrologickou tématikou, jako např. čaje pro jednotlivé měsíčné faze nebo pro jednotlivá znamení zvěrokruhu, ale i dárky s astrotematikou, symbolikou zvěrokruhu aj.

Který přírodní prostředek z širokého sortimentu apatyky byste označila za zvlášť zajímavý?

Nepochybně bulharský růžový olej užívaný již od starověku. Má úžasné harmonizující a léčebné účinky na lidský organismus. Vylaďuje psychiku, zbavuje napětí, stresu a deprese, blahodárně ovlivňuje srdečně-cévní systém, soustavu zažívání a zejména celou gynekologickou oblast. Je vynikající proti neplodnosti. Mám zde dva druhy: žlutý a růžový. Žlutý milují zejména ohnivá znamení a růžový zase jemné duše s akcentovanou Venuší. Oba však velice jemně a účinně působí na celý energetický systém těla, tzv. auru.

Jak taková návštěva u vás probíhá?

Klienta, který za mnou přijde, se ani moc neptám na to, co ho ke mě přivádí. Spíš mi řekne data a já se podívám v rychlosti na astromediciální profil efemerid, kde mám to nejdůležitější. Pak si ho prohlédnu svými ,,šarlatánskými" metodami (rukama, virgulí) a nakonec stanovím diagnózu. Případně se zeptám na lékařský verdikt anebo na medikamenty, které dotyčné osobě lékaři předepsali. Například u cukrovky je důležité skutečně všechno vědět. Nakonec navrhnu léčbu takovou, která dotyčnému člověku sedí a s níž je spokojen. Ke každému jedinci přistupuji zcela individuálně. Pak se na mě přijde ještě dvakrát, třikrát podívat, abychom zjistili, jak léčba zabírá.

Ne každý člověk je opravdu sdílný. Někdo může mít obavy, strach apod.

Dá se říci, že astrologií lze postihnout všechno. Horoskop skutečně zobrazí všechny struktury osobnosti - od těch zdravotních přes psychické až po duševní, duchovní a karmické. Spousta lidí přijde s tím, že mají nějaký problém, ale nemají zrovna chuť se o tom bavit - kdy vznikl. Což já se z nich někdy snažím trošku násilně dostat a přijdeme na to, že všechno souvisí se vším. Takže občas mě zásobují daty ještě svých příbuzných, dětí. Jestli máte čas na to ještě podrobněji rozebírat horoskop, zjistíte, že se markanty dědí, že se dědí třeba postavení planet na meridiánu, na ascendentu. To jsou takové zajímavosti. Koneckonců i v mojí přímé rodové linii se takováto zvláštnost vyskytuje po šest generací - slunce na témže stupni znamení Štíra. Vždy jde vpodstatě o to správně dešifrovat ,,poselství hvězd".

(Odborný článek z časopisu Astro č. 42, rok 2005)


Článek 3

ZDRAVÍ ZE STUDÁNKY ZDRAVÍ

Stránčice jsou cca 650 let stará, rozlohou neveliká obec blízko Říčan, která vždy lákala obyvatele z nedaleké Prahy, ale i četné poutníky z šírého okolí i zdaleka. Nejen díky svému malebnému usazení mezi vršky, ale i kvůli novorománské kapli sv. Anny v sousedním lese Jedlovci. V něm se ukrývá daleko starší poutní místo se studánkou, kde dle legendy slepý rolník procitl poté, co si v ní umyl oči. Svatá Anna přý neléčí jen slepotu, ale je i patronkou těhotných žen, matek, ochránkyní rodinného krbu. Dle křesťanské tradice je matkou Panny Marie a babičkou Ježíše Krista. Sv. Anna se časem stala i patronkou léčitelů.

Její magické jméno nese i malá přírodní apatyka ,,Studánka zdraví u sv. Anny", skrytá na druhém konci obce v poli, blízko lesa Habrovce, bylin a lučního kvítí. Jediné, co zde občasní turisté s PET lahvemi nenajdou, je pramen vyvěrající z lůna Země. Jinak je zde ale možné spočinout stejně jako u studánky: osvěžit se, tělesně i duševně si odpočinout, nabýt nových sil a jak říká její provozovatelka léčitelka a astroložka Edita Marie Svobodová ,,dobít si zde baterky a zanechat zde trápení a smutek"... a také vyzkoušet mnoho přírodních elixírů ve všech možných formách a substancích z širokého sortimentu apatyky. Rádi vám zde ale ,,ušijí čaj nebo užívání na míru", dle vaších dat narození. Kromě prostředků přírodní a alternativní medicíny vás zde čeká spousta dalších věcí: kosmetika, vonné svíčky, tyčinky a vykuřovadla, éter. oleje, kameny a krystaly, šperky, amulety a talismany, ale i keramika, knihy, karty aj. A každého krom dobré rady ke všem zakoupeným přípravkům nebo předmětům čeká malý dáreček pro zdraví a štěstí.

Přijďte, budete vždy vítáni!

(Článek z měsíčníku Náš region 11/2007)


Článek 1

Edita Marie Med, časopis Meduňka, červenec 2023

„Na světě není nemoc, na kterou by Bůh nestvořil lék.“ (Edita Marie Med)

ČERVENCOVÁ MEDUŇKA JE TADY!

Červencové číslo MEDUŇKY právě vyrazilo na cestu k vám, milí čtenáři, a přináší vám skvělé, zajímavé a užitečné čtení na tento krásný letní měsíc. Meduňku si můžete koupit na mnoha obvyklých prodejních místech a pro přiznivce e-čtení máme i e-verzi (emedunka.cz) – -:) Opět vám budeme postupně představovat některé důležité materiály z tohoto čísla, ale samozřejmě je nejlepší, když si Meduňku opatříte, abyste se k článkům mohli znovu vracet a dávkovat si porci informací podle sebe.

A co si v novém čísle naší milé Meduňky přečtete?

V titulním rozhovoru jsme si popovídali s paní Editou Marií Med (Svobodovou), astroložkou a léčitelkou, která se pomocí tzv. astrobiologické metody početí přírodními postupy dlouhodobě specializuje na pomoc ženám, které mají problémy s početím. Díky její pomoci přišlo na svět už nejméně 1000 dětí, které by se jinak nejspíš nenarodily. Paní Edita rozvíjí odkaz astrologa Ing. Josefa Kulovaného, který se touto metodou zabýval několik desetiletí a pomohl na svět tisícům dětí.

Hlavní téma červencového čísla zní Voda – víc než jen tekutina. Do tématu svými články přispěli naše autorky a autoři prof. Anna Strunecká, MUDr. Vladimíra Strnadelová a Jan Zerzán, Charlotte Matysková, Milena Králová, Mgr. Diana Siswartonová, Alena Horká a MUDr. Rudolf Zemek. Dále jsou tu obvyklé seriály – seriál prof. Strunecké o aminokyselinách v našem těle, seriál o duchovním sebeuzdravování Okénko do neznámých dějů, bylinkou měsíce je podle bylináře Martina Kolára levandule lékařská a rady pro příjemný život si přečtete v dalším dílu seriálu Markéty Vopičkové Nejlepší je domácí. MUDr. Ludmila Eleková ve svém článku vysvětluje, že u některých zdravotních problémů jsou chemické léky nezbytné a nenahraditelné, v rubrice Astroporadna odpovídá Marie Plochová Hlávková na důležitý čtenářský dotaz a v Astrokukátku Ing. Zdeňka Bohuslava se dozvíte, jaké příležitosti a nástrahy nám tento čas přináší a jak se k těmto výzvám postavit……Samozřejmě jsme nevyjmenovali všechny články nového čísla Meduňky, najdete v něm i další zajímavé informace a my vám za celou redakci přejeme příjemné čtení a hezké léto!

vaše MEDUŇKA (úvodník k vydání časopisu, převzato z mojemedunka.cz)


Článek 1